Meble metalowe

Metalowe meble wewnętrzne i zewnętrzne są popularne w Stanach Zjednoczonych od lat 20. XX wieku. Około 1925 r. Marcel Breuer, projektant i architekt mebli Bauhaus, rozpoczął pracę ze stalową rurą, będąc pod wrażeniem lekkości i wytrzymałości kierownicy roweru – wykorzystał ten materiał do swoich projektów.

Dzięki jego pracy dziś możemy cieszyć się pełnym wachlarzem mebli metalowych; od tych najbardziej praktycznych jak grzejniki, czy wieszaki do przedpokoju po biurka do pracy czy nauki, poprzez sypialnie i nasze łóżka a na regałach do piwnicy kończąc. Meble metalowe to nie tylko praktyczność i trwałość, to dowolność nadawania form i kolorów co doskonale widać po takich elementach jak kwietniki czy krzesła z możliwością wykorzystania zarówno w salonie, kuchni jak i na zewnątrz. 

Najpopularniejsze meble metalowe:

Co musisz wiedzieć o technologi tworzenia mebli metalowych

Metalowe wykończenia są klasycznym dodatkiem lub akcentem w dziedzinie projektowania wnętrz domowych i biurowych oraz bazują na wykończeniu, szczególnie nadającym się na każdą porę roku, okazję lub otoczenie. Innym sposobem na wyrażenie tego jest to, że metale i ich szeroka gama wykończeń są bardzo praktyczne pod względem stylu i wytrzymałości dla szerokiej gamy wzorów mebli metalowych.:

Istnieją trzy główne sposoby uzyskania poszukiwanego metalowego wykończenia: anodowany metal, metal malowany proszkowo lub lakierowany metal. Anodowanie to prosty proces elektrochemiczny, który może tworzyć ochronną powłokę tlenku glinu na powierzchni. Działa szczególnie dobrze z aluminium jako podstawą. Pozwala to zwykłemu kawałkowi aluminium przekształcić się (wyglądem) w żelazo lub miedź, bez kosztów i ciężaru innego metalu. Anodowanie okazuje się tańsze niż malowanie i jest wyjątkowo trwałe, więc nie zdziera się, gdy meble znajdują się w miejscach o dużym natężeniu ruchu lub w słońcu, jak w proszku. Kluczem jest znalezienie elementów, które zostały odpowiednio anodowane; zła praca anodowania spowodowałaby słabą odporność chemiczną i łatwiejsze zużycie.

Metalowe meble z akcentami są modne w 2020 roku – od domu wiejskiego do nowoczesnego przemysłu, zarówno projektanci wnętrz, jak i nie-projektanci uwielbiają wygląd metalowych akcentów. Są opłacalne, zapewniają trwałość i stanowią uzupełnienie niemal każdego stylu. W

Wygląd metalu + drewna. Połączenie metalu i drewna jest również modne w tym roku. Otwiera to zupełnie nowy zakres możliwości dopasowania i / lub uzupełnienia reszty wystroju. Ciepło słojów drewna wyrówna chłód metali, a będziesz miał na rękach kawałki z dużą ilością charakteru!

Trwałość – metal jest naturalnie jednym z bardziej wytrzymałych materiałów w meblach i wystroju wnętrz. Nie musisz się martwić o pęknięcie metalowego regału z powodu szczególnie wilgotnego lata. Podobnie naturalny skład metalu sprawia, że ​​montaż i demontaż nie stanowią większego ryzyka dla twoich elementów.

Metale nadają się do recyklingu – W przeciwieństwie do tworzyw sztucznych i innych materiałów, metale są bardzo cenne do recyklingu, o ile nie są żelazne (co oznacza, że ​​magnes ich nie przyciągnie). Aluminium, mosiądz, brąz, żeliwo, miedź, stal i cyna mogą dać ci dodatkową gotówkę – jeżeli sprzedaż je na skupie. wspieraj planetę zarabiając

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *